O nás

Společnost WALBO WAGONS je ryze českou společností se sídlem v Ostravě a je součástí skupiny WALBO GROUP.

Společnost byla založena v roce 2020 s hlavním předmětem činnosti zaměřeným na služby spojené s inženýringem a výrobou železničních nákladních a speciálních vozů a jejich podvozků, včetně zajištění jejich zkoušení, certifikace a homologace. 

Jsme mladý, dynamický tým, s více jak 10-ti letými zkušenostmi v oboru, který je koncepčně složen tak, aby byl schopen zajistit kompletní inženýrské práce, od návrhu a zpracování konstrukční a výrobní dokumentace, včetně potřebných pevnostních výpočtů FEM, přes výrobu prototypů, zajištění typových zkoušek a posudků, až po zabezpečení ES certifikace dle TSI a kompletní homologace do úrovně platné registrace vozů v EU. Samozřejmostí je dodržování všech parametrů, požadovaných zákazníkem v souladu s platnou legislativou.

Hlavním cílem zaměstnanců naší společnosti je uspokojit i nejnáročnější požadavky, a to zejména při způsobu projektování, výroby a poskytování zmíněných služeb. Dodržení požadované kvality je naší nejvyšší prioritou WALBO WAGONS prochází procesem zavedení managementu jakosti podle normy EN ISO 9001:2015 a procesem k získání certifikátu dle EN 15085 2 klasifikační stupeň CL 4.